חינוך מואר

 

יובל דור

תקשורת מקרבת דרך שירים וסיפורים

 

מנחה: יובל דור

מוכר לגמול השתלמות !

לבחירתכם: 3-15 מפגשים

 

בסדנה כמו במופע, משולבים נגינה ושירה משותפת, הומור ושימוש יצירתי בשפה העברית:  "הפוך את הרגש לגשר כדי שהשגר ירגש ולא יגרש".

 

נלמד יחד שפה חדשה ומרתקת, שפת הלב- בזוגיות, במשפחה ובעבודה תוך שימוש ב-ערכת קלפי רגשות וצרכים.

 

מנושאי הסדנה

 

  • לשמוע את הכן שמאחורי ה"לא"
  • הנותן מקרבו - זה מקרבו !
  • מתנה ושמה כעס                          
  • שביל נקודות ההסכמה
  •  יש בי אהבה והיא תנצח !

 

 

גם בעולם טכנולוגי, שכלתני, תחרותי ואלים

עולה מן העומק

געגוע

לשמוע את קולו השקט של הלב

הלב הנותן, הלב המתעניין, הלב הדואג

הלב האוהב

מנחים:

           

יובל דור  –  אמן ויוצר (מלהקת  "הכול עובר חביבי"),  בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה (אוניברסיטת בר – אילן) ותואר שני בתרפיה הבעתית וחינוך יצירתי (לסלי קולג' בוסטון, ארה"ב).

 

פזית גלר - מחנכת, מדריכת מורים והורים. מפתחת גישת החינוך המואר.

 

ניתן להזמין גם דרך רשת עתיד.

 

תקשורת לא-אלימה- באנגלית Non-Violent Communication  או בקיצור NVC ידועה בישראל גם כ"תקשורת מקרבת" ובעולם גם כ-Compassionate Communication -ומכוּנה "שפת הג'ירף", היא גישה אשר פותחה על ידי ד"ר מרשאל ב. רוזנברג, לניהול יעיל, מקרב, בונה ומספק של מערכות יחסים (בין אישיים, תוך אישיים, ובין קבוצות ומדינות), על ידי התמקדות בתקשורת בין הצדדים. הגישה משמשת לפתרון קונפליקטים, אי-הבנות וסכסוכים, ומאפשרת שינוי לטובה במערכות יחסים והעמקת החיבור, האמון, והיעילות במילוי הצרכים של כל הצדדים, באמצעות המודל היישומי-מעשי שלה.

הגישה נובעת מהתבוננות על האופן הטרגי שבו רוב בני אדם מדברים ומקשיבים זה לזה רוב הזמן, כדי למלא את צרכיהם - אופן שלעתים קרובות מקטין את הסיכוי למלא את צרכיהם וליצור ביניהם הבנה וחיבור, ומגדיל את הסיכוי לאלימות ביניהם, מה שמקטין עוד את הסיכוי למילוי הצרכים.